آیت‌الله لائینی: اشتراک دینی کشورهای عضو اکو می‌تواند زمینه‌ساز توسعه اقتصادی شود


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله محمد باقر محمدی‌لائینی در مراسم افتتاحیه پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو، ساری ۲۰۲۲ اظهار کرد: هدف اصلی این رویداد تقویت ارتباط بین کشورها است.

وی تصریح کرد: این رویداد زمینه تقویت همکاری و رشد اقتصادی را به همراه داشته، زمینه توسعه ارتباطات را در این رویداد باید شناسایی و برای رشد آن اقدامات مناسبی انجام شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران، با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای برگزاری این رویداد، افزود: همکاری مناسب رسانه‌ای در استان و کشور برای برگزاری مناسب این رویداد در استان مشاهده شده است.

وی با اعلام اینکه مازندران از نظر وضعیت اخلاقی، فرهنگی و دینی بسیار مطلوب و مساعد است، افزود: مردم این استان در درجه عالی فرهنگ قرار داشته و آثار فرهنگی فراوانی در تاریخ استان موجود است.

لائینی اضافه کرد: فرهنگ مردم استان، دلپذیر و صمیمیت حاکم بر استان زبانزد خاص و عام است، در کنار فرهنگ اصلی خرده فرهنگ‌های زیادی وجود دارد، ظرفیت‌های بسیار مناسب تاریخی در این استان نیز وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران، ادامه داد: مردم استان مازندران بسیار با محبت مهماندوست صمیمی، صادق و سخت کوش هستند و این یکی از نقاط قوت برای توسعه گردشگری است که مردم استان این خصوصیات را دارا هستند.

وی اضافه کرد: مردم استان از نظر دینی متدین و مسلمان هستند که آشنایی مردم این استان به اسلام به سده نخستین تاریخ اسلام می‌رسد.

لائینی یادآور شد: مردم این استان با افتخار دین اسلام و تشیع را پذیرفته و بسیار خوشحال هستیم در کنار اعضای کشورهای عضو اکو دارای اشتراک دینی هستیم و بخشی از امت اسلام را تشکیل می‌دهیم که اشتراک دینی زمینه بسیار مناسبی برای توسعه همکاری اقتصادی را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: مردم استان مازندران برای دین و اسلام ناب محمدی فداکاری زیاد کرده و تاریخ این استان گواه زیادی از حماسه آفرینی این مردم است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به وجود بیش از ۸ هزار امکان مذهبی، افزود: حدود ۴هزار مسجد و هزار و ۳۶۱ امامزاده قرار دارد و هر امامزاده یک قطب فرهنگی و گردشگری هستند و بخشی از مساجد استان قدمت بیش از هزار سال دارند و می‌توانند جاذبه گردشگری باشند.

وی با اشاره به رشادت مردم استان در حفظ و تقویت اسلام، افزود: مردم استان بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید را تقدیم ترویج فرهنگ اسلام کرده‌اند که خودشان و خانواده‌هایشان سرمایه معنوی این استان هستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران، خاطرنشان کرد: مازندران به لحاظ زیرساختی و فرهنگی زمینه توسعه گردشگری به ویژه با کشورها عضو اکو را داراست.

وی در پایان، گفت: انتظار داریم که این حضور و اجلاس گام موثری در جهت تحقق اخوت دینی، تحکیم روابط دوستانی بین کشورهای عضو و توسعه اقتصادی در حوزه‌های مختلف برای مازندران و کشورهای عضو شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در این اجلاسیه سفیر پنج کشور عضو اکو همه نمایندگان کشورهای عضو حضور پیدا کردند.

بیش از ۴۰ میهمان خارجی در این مراسم حضور دارند و رسانه‌های مختلف از کشورهای همسایه این رویداد بین‌المللی را پوشش خبری می‌دهند.

انتهای پیام/۸۶۰۰۴/غ
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید