آیا گروه خونی شما را در برابر تاج محافظت می کند؟ (نظرسنجی 2021)


شاید شنیده باشید که گروه خونی در ابتلا به کووید 19 مهم است ، اما چگونه؟ به گفته دانشمندان ، گروه های خونی منفرد حداقل به دو صورت می توانند مفید باشند:

  • خطر ابتلا به کووید 19
  • شدت بیماری کووید 19

مطالعات اخیر نشان می دهد افرادی که گروه خونی A دارند بیشتر از سایر گروه های خونی در معرض ویروس کووید 19 هستند. کسانی که O را کاشت می کنند کمترین خطر را در این زمینه دارند. با این حال ، همه این اعداد مرتبط هستند ، و نمی توان گفت که هر کسی با گروه خونی O از ویروس کووید 19 محافظت می شود. همه گروه های خونی با ویروس کووید 19 ، “گفت دکتر. دانیل اندرسون ، متخصص قلب.

گروه خونی شما نیز می تواند بر روند بیماری تأثیر بگذارد. به گفته دکتر

9 بهترین نکات و جنبه های کرونا (سمت پنهان)

گروه های خونی تنها عامل موثر بر شدت بیماری نیستند. عوامل مهمی مانند میزان باکتری های وارد شده به بدن ، سن ، وضعیت سلامتی و عدم وجود پایه های بیماری نیز می تواند میزان و شدت بیماری را تعیین کند.

برای مثال ، فرض کنید در حالی که دوست شما در وضعیت ضعیفی مانند دوست شما قرار دارد ، شما هر دو همراه اتوبوس با شخصی که کووید 19 دارد و هیچ نشانه ای ندارد سوار اتوبوس می شوید. دوست شما کنار قربانی نشسته است. اما صندلی شما 7 فوت (حدود 2 متر) از آنها فاصله دارد. دوست شما نوع جدی تری از کووید 19 دریافت می کند زیرا بیشتر آلوده هستند. این فرایند را بار ویروسی می نامند.

“استفاده از ماسک بسیار مهم است زیرا از ورود باکتری به بدن جلوگیری می کند و بار ویروسی را کاهش می دهد و خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.” وجود عفونت با بار ویروسی کم اهمیت بسزایی در اثربخشی و پیشرفت روش های درمانی در مقایسه با موارد شدیدتر دارد.

بهترین غذاها برای افزایش ایمنی

سوالی که محققان به دنبال آن هستند پاسخی است که چرا گروه خونی انسان در این زمینه اهمیت دارد. اعتقاد بر این است که به نقش اجزای مختلف بدن در این مورد اشاره می شود. ممکن است بدانید که افراد دارای گروه خونی A نمی توانند به افرادی که دارای گروه خونی B هستند خون اهدا کنند ، این به دلیل تولید انواع خاصی از مواد شیمیایی است که به سایر سلول های خونی حمله می کنند.

در خون افراد دارای گروه خونی O ، آنتی بادی های ضد A و ضد B با هم وجود دارد ، اما در گروه خونی A تنها یک نوع از این داروها وجود دارد: آنتی بادی های ضد B. در مورد مشابه ، افرادی که دارای گروه خونی B هستند فقط ضد A در خون خود دارند. احتمالاً دلیل عدم ابتلای افراد به دیابت نوع 1 این است که دو دارو مشابه (ضد A و B) در خون خود دارند. ما هیچ پاسخ قطعی برای این سوال نداریم ، که به وضوح نشان دهنده نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه است.

در ماه مه سال 2020 ، انجمن قلب آمریکا دکتر Dr. ربکا گاندری ، محقق دانشکده پزشکی دانشگاه نبراسکا (UNMC) ، کووید -19 و واکنش سریع آن به قلب را مطالعه می کند. درباره دکتر گاندری و تیمش تحقیقات خود را در مورد چگونگی آسیب و تأثیر بیماری های قلبی ناشی از کووید -19 بر سلول های خونی در توسعه این بیماری انجام دادند. در این مورد ، دکتر گاندری و دکتر اندرسون و همکارانش در یک مطالعه تجربی تعداد زیادی خون و عروق کرونر را برای تحقیقات بیشتر جمع آوری و تجزیه و تحلیل کردند.

بعدی: چرا ما خون اهدا می کنیم؟ اولین و آخرین نکات با بهترین گروه های خونی برای اهدا

“تا کنون ، ما اطلاعات زیادی در مورد عفونت باکتریایی و نحوه تأثیر آن بر جریان خون آموخته ایم.” با این حال ، ما بسیار کنجکاو هستیم و مشتاق یادگیری تحقیقات جدید هستیم. “

منابع 1 بنیاد 2 منابع 3

دیدگاهتان را بنویسید