آیا کبد چرب مشکل کبد محسوب می شود؟

جواب آره یا نه است.

در واقع مشکل کبد است و نشان دهنده وجود چربی انباشته شده در کبد است. با این حال، این فقط یک مشکل کبدی نیست و مظهر یک مشکل متابولیک کامل است.

جگر یک انبار است. هر چه می خوریم، مازاد آن به چربی تبدیل شده و در کبد ذخیره می شود. اگر به صورت روزانه تعادل مثبتی بین کالری هایی که می خوریم و کالری هایی که می سوزانیم داشته باشیم، این تفاوت به چربی تبدیل شده و در کبد ذخیره می شود. در طی یک دوره زمانی، چربی آنقدر انباشته شد که شروع به آسیب رساندن به سلول های کبد و شروع به مرگ کرد. این زمانی است که تست های عملکرد کبد شروع به غیر طبیعی شدن می کنند. اگر در آن لحظه اقدام اصلاحی صورت نگیرد، کبد با فیبروز غیرطبیعی سعی در التیام خود دارد و در نهایت به سیروز تبدیل می شود. هنگامی که سیروز رخ می دهد، برگشت ناپذیر است و می تواند منجر به تمام عوارض مانند خون در استفراغ، خون در مدفوع، رفتار غیر طبیعی، تجمع مایع در معده و پاهای متورم شود. سپس هیچ تفاوتی با آسیب ناشی از الکل باقی نمی ماند! بنابراین چربی ها به اندازه الکل برای الکل مضر هستند.

بیماری کبد چرب غیر الکلی با افزایش تجمع لیپیدها به ویژه تری گلیسیریدها در سلول های زنده مشخص می شود. طبیعی است که کبد حاوی مقداری چربی باشد و این به خودی خود هیچ علامتی ایجاد نمی کند.

بیماری کبد چرب غیرالکلی در همه گروه های سنی اتفاق می افتد، به ویژه در افراد ۴۰ تا ۵۰ ساله که به دلیل عوامل خطرزا مانند چاقی و دیابت نوع ۲ در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند. این بیماری همچنین ارتباط نزدیکی با سندرم متابولیک دارد. طیفی از اختلالات از جمله افزایش چربی شکم، اختلال در توانایی استفاده از هورمون انسولین، فشار خون بالا و سطوح بالای تری گلیسیرید در خون، نوعی چربی.

تمام مطالعات اخیر در دهه اخیر نشان داده است که مشکل کبد چرب فقط به کبد محدود نمی شود. این نشانه یک نمایه غیر طبیعی کامل است. شما می توانید دیابت، فشار خون بالا، مشکلات قلبی، مشکلات تیروئید، پروفایل غیرطبیعی چربی، مشکلات قاعدگی، PCOS، نقرس، انقباض عروق گردن، آپنه انسدادی خواب، بیماری کلیوی، ضربان قلب نامنظم و سکته مغزی، چاقی و سندرم متابولیک کامل داشته باشید. وقتی متوجه شدید که کبد چرب دارید، نباید همه این مشکلات را یکباره نادیده بگیرید و رد کنید.

اگر از کبد چرب رنج می برید، آن را نادیده نگیرید – در اسرع وقت با متخصص کبد مشورت کنید!

کبد چرب یک مشکل کبدی است و برای اکثر قسمت های بدن مشکل دارد

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر