آیا متفورمین مکمل کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف داروها بدون پیروی از سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از شیوه زندگی سالم پیروی می کنند و همزمان با مصرف متفورمین ورزش می کنند بیشترین کاهش وزن را دارند.

علاوه بر این ، هرگونه ریزش پوستی فقط تا زمانی که از دارو استفاده می کنید می تواند دوام داشته باشد. این بدان معناست که در صورت قطع مصرف متفورمین ، احتمال بازگشت وزن قبلی بیشتر است. و حتی اگر از دارو استفاده می کنید ، ممکن است به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در واقع ، هیچ تعریف قطعی و یکسانی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که بر برخی سنگینی می کند و بر برخی دیگر نه. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک برای کاهش وزن متفورمین تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 یا اضافه وزن یا چاقی هستید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کنترل دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، یا متفورمین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید ، این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. به این معنا که، FDA متفورمین به عنوان یک مکمل برای کاهش وزن اثبات نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد مفید بودن آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از تجویز متفورمین خودداری کنید زیرا اثرات یا مزایای آن به طور کامل درک نشده و یک داروی ناتوان کننده نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری هارمونی

دیدگاهتان را بنویسید