آیا قیمت طلا در ۶ آگوست ۱۴۰۱/انس بر نرخ ارز موثر خواهد بود؟


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. نرخ ارز نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و در محدوده ۱۴ میلیون و ۹۰۹ هزار تومان معامله شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار طلا و سکه اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، کاهش نرخ دلار همراه با افزایش نرخ اونس باعث شد تا طلا و ارزها در جهت مخالف حرکت کنند. در حال حاضر قیمت هر اونس با ۱.۱۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به مرز ۱۷۴۰ دلار رسیده است. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند این روند صعودی طلا ادامه یابد. در واقع کارشناسان معتقدند که عمدتاً پس از یک حرکت قاطع در بازار، حرکت جانبی آغاز می شود و این افزایش گسترده خواهد بود.

اخبار مرتبط را بخوانید:

در چه صورت نرخ سکه به ۱۵ میلیون تومان می رسد؟

به گفته تحلیلگران داخلی، رشد قیمت طلا در بازار جهانی می تواند انتظارات معامله گران بازار ارز را تحت تاثیر قرار دهد و قیمت این فلز گرانبها را افزایش دهد. در حال حاضر نرخ نیم سکه با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به مرز ۸ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسیده است. قیمت ربع سکه با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۵ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید. نرخ ارز گرمی تغییری نکرد و در ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان ثابت ماند.

به گفته کارشناسان، قیمت سکه تحت تاثیر بازار ارز کشور بدون تغییر باقی ماند. اگر قیمت اونس بتواند حرکتی قوی به سمت کانال ۱۸۰۰ دلاری را آغاز کند، احتمالا قدرت معامله گران ارزهای صعودی افزایش یافته و قیمت این فلز گرانبها احتمالا به محدوده ۱۵ میلیون تومان خواهد رسید.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: