آیا خار مریم به بیماری کبد کمک می کند؟ برخی از مطالعات می گویند بله شما می توانید

علم پزشکی بررسی کرده است که آیا خار مریم به چندین روش به بیماری کبد کمک می کند یا خیر. در حالی که رویکرد محتاطانه به هر یافته اغلب عاقلانه است، برخی از داده ها استفاده مداوم از آن را پشتیبانی می کنند. برخی از دلایل را دریابید.

اگر چیزی در مورد این گیاه گیاهی نمی دانید، وقت آن است که اگر به مسائل بهداشتی علاقه دارید، دانش خود را گسترش دهید. به این دلیل که مطالعات زیادی وجود دارد که تأثیر شیرخار را بر برخی بیماری ها و اختلالات کبدی بررسی کرده است.

اما این اطلاعات تازه کشف شده نیست، زیرا هزاران سال پیش توسط تمدن های یونان و روم باستان استفاده می شد که خواص درمانی آن را تشخیص دادند. امروزه تمرکز روی عصاره ای به نام سیلیمارین است که از دانه های خار مریم گرفته شده است.

این عصاره که به عنوان یک مقوی کبد خوب در نظر گرفته می شود، برای کمک به کبد در تولید سلول های جدید نیز شناخته شده است. توانایی شگفت انگیز آن برای کار در سطح سلولی در تقویت و تثبیت غشای سلولی، اثر محافظتی در برابر سموم مضر را برابر می کند. این سمیت نه تنها در مواد غذایی و نوشیدنی، برای مثال در آلاینده‌های هوا، آفت‌کش‌ها و در محل کار، از آنچه تصور می‌کنید نزدیک‌تر است.

حتی زمانی که آسیب به خودی خود وارد می شود، مانند موارد مربوط به الکل، به نظر می رسد که خار مریم به بیماری کبد کمک می کند. اغلب از آن به عنوان یک درمان موثر خماری یاد می شود، اگرچه در این مورد بهتر است قبل از شروع نوشیدن آن را مصرف کنید.

بسیاری همچنین آن را به دلیل قدرت آنتی اکسیدانی آن می دانند، چیزی که به ما گفته شده است که باید در غذاهای مصرفی به آن توجه کنیم تا از رادیکال های آزاد بدی که به بدن ما آسیب می رسانند، جلوگیری کنیم.

دریافت خار مریم به عنوان مکمل یا بخشی از مولتی ویتامین روزانه شما باید آسان باشد، فقط کافی است یک تامین کننده با کیفیت انتخاب کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر