آیا ثبات قیمت دلار ادامه دارد؟


دلار آخرین روز هفته جاری را بدون تغییر به پایان رساند. در حال حاضر دلار در بازار آزاد با همین نرخ ۳۵ هزار تومان خرید و فروش می شود. اما قیمت دلار در بازار امروز با ۰.۹۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۳۲ هزار تومان رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار ارز اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپپرس، به نظر می رسد سودهای بازار از چاله خارج شده و اکنون منتظرند تا شرایطی فراهم شود و با رشد دوباره نرخ دلار به بازار بازگردند. پیش از این جمع کننده ها تلاش می کردند تا سقف ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان را بشکنند اما این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شد تا فعالیت جمع کننده ها کاهش یابد. در حال حاضر فعالان ارزی فعالیت خود را متوقف کرده و منتظر شروع فصل زمستان هستند. کسانی که معتقدند با شروع فصل سرما، حجم واقعی تقاضا برای دلار رشد خواهد کرد و با ورود خریداران جدید، قیمت این ارز پرطرفدار بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط را بخوانید:

آیا قیمت دلار دوباره افزایش می یابد؟

به گفته گروه دیگر فعالان بازار ارز، معامله گران منتظر انتشار خبر نشست حقوق بشر سازمان ملل هستند. به گفته این گروه، نتایج این نشست می تواند بر جو بازار اثرگذار باشد و بار دیگر زمینه رشد قیمت دلار را فراهم کند. به هر حال از نظر فنی تا زمانی که دلار به زیر محدوده ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان حرکت کند، بعید به نظر می رسد که افزایش بیشتری داشته باشد.

امروز قیمت پوند و یورو دوباره افزایش یافته است. در حال حاضر نرخ پوند با ۴۷۶ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به مرز ۴۲ هزار و ۲۸۳ تومان رسید. قیمت یورو نسبت به دیروز ۳۷۱ تومان افزایش یافت و در محدوده ۳۶ هزار و ۴۸۴ تومان قرار دارد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: