آیا باید آزمایش بالینی بیماری عروق کرونر را انجام دهیم؟


چند آزمایش بالینی باید انجام شود؟

در این مقاله ، نقش آزمایش آنتی بادی کرونا را بررسی می کنیم و اینکه آیا آزمایش آنتی بادی کرونا پس از واکسیناسیون می تواند شاخص کیفیت واکسن باشد.

آنتی بادی یا آزمایش سرولوژی کرونا ، که آزمایش خون است ، آزمایش داروهای موجود در خون است که با ویروس کووید 19 مبارزه می کند. شرح آزمایش آنتی بادی کرونا (SARS–_co_) 2 (باکتری های ناشی از کرونا) در شناسایی کووید 19 بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از مدل واکسن پس از واکسیناسیون کرونا نیز به عنوان ابزاری برای ارزیابی اثربخشی واکسن عمل کرده است. در این مقاله ، بر اساس آخرین داده های بالینی ، بررسی خواهیم کرد که آیا آزمایش بالینی باید پس از پیوند بای پس عروق کرونر انجام شود و آیا انجام عمل پیوند بای پس عروق کرونر ایده خوبی است. به مجله پزشکی Apple Health گوش دهید.

چاره چیست؟

این محصولات پروتئین هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن تولید می شوند تا به شما در مبارزه با بیماری ها کمک کنند. این اقدامات پس از عفونت یا واکسیناسیون در برابر عفونت انجام شد. واکسن ها روشی ایمن و م toثر برای آموزش تولید مواد شیمیایی به بدن هستند. آنتی بادی ها می توانند شما را در برابر عفونت مجدد برای مدتی پس از عفونت محافظت کنند. مدت زمان این حفاظت برای هر بیماری و هر فرد متفاوت است.

نباید از یک آزمایش شیمیایی به طور معمول برای تشخیص عفونت باکتریایی فعلی که باعث کووید می شود استفاده کرد. این آزمایش ممکن است در صورت وجود بیماری فعلی هیچ گونه واکسیناسیونی را نشان ندهد زیرا بدن یک واکسن را تا سه هفته پس از بیماری ایجاد می کند.

همچنین بخوانید: کرونا دلتا یا کرونا هند چیست و ما چه می دانیم؟

کرونا ویروس سیاما

نحوه ساخت نمونه شیمیایی

اگرچه می توان از نتیجه آزمایش آنتی بادی برای شناسایی افرادی که قبلاً مبتلا به عفونت SARS_co_2 بودند ، استفاده کرد ، اما مطالعات بیشتری در مورد افرادی که واکسن کووید 19 دریافت کرده اند مورد نیاز است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا مطالعات انجام شده است یا خیر. فعال سازی SARS_co_2 برای تعیین سطح ایمنی پس از پاسخ به تزریق کووید 19

اگر نتایج یک آزمایش بالینی اشتباه تفسیر شود ، افراد ممکن است از قرار گرفتن در معرض بیماری عروق کرونر قلب محتاط باشند ، که ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد.

تصمیم گیری در مورد امتحانات توسط ایالت ها یا مراکز بهداشتی یا متخصصان بهداشت انجام می شود.

آزمایش آنتی بادی برای کووید 19 می تواند توسط متخصصان پزشکی و آزمایشگاه ها انجام شود. با پزشک خود در مورد خدمات و تمایل خود برای انجام این کار صحبت کنید.

آزمایش آنتی بادی کرونا قبل از واکسیناسیون

به یاد داشته باشید که عملکرد بالینی خوب به این معنا نیست که شما تا حدی از محافظت در برابر بیماری عروق کرونر قلب برخوردار هستید. اگر تست آنتی بادی کووید 19 مثبت بود ، به این معنی است که ممکن است قبلاً در معرض ویروس قرار گرفته باشید. توصیه می شود در مورد نتایج معاینه شریانی با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین بخوانید: قبل و بعد از واکسیناسیون کرونا چه باید کرد؟

پیوند بای پس عروق کرونر چیست؟

آزمایش آنتی بادی کرونا پس از تزریق

اگر نتیجه آزمایش شما برای آنتی بادی کرونا مثبت باشد ، به احتمال زیاد به ویروس آلوده شده اید. واکسن کووید 19 ممکن است برای برخی از نمونه های دارو ، اما نه برای همه ، نتایج مثبت دارو را نشان دهد. شما نباید نتایج مطالعه بیماری کرون خود را به عنوان نشان دهنده سطح مهم حفاظت و محافظت در برابر بیماری کرون تفسیر کنید.

به طور کلی ، اکثر افراد پس از واکسیناسیون نیازی به آزمایش بیماری عروق کرونر ندارند. مانند سرخک یا فلج اطفال ، داده های زیادی از آزمایشات بالینی در حال انجام و برنامه های واکسیناسیون تایید می کند که واکسن Quid 19 محافظت می کند. تنها افرادی که مبتلا به زوال عقل هستند یا کسانی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند بیشتر به واکسن واکنش نشان می دهند.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده ، حتی اگر عروق کرونر به درستی به بدن شما تزریق شود ، نتایج دارو ممکن است م asثر نباشد. این به این دلیل است که روش های مورد استفاده برای تشخیص بیماری عروق کرونر متفاوت است و به همین دلیل نمی توان از بیماری عروق کرونر به عنوان معیار اندازه گیری کیفیت واکسن استفاده کرد.

همچنین بخوانید: قبل و بعد از واکسیناسیون کرونا چه باید کرد؟

سازمان بهداشت جهانی انجام واکسیناسیون آنتی بادی کرونا را فقط برای افرادی توصیه می کند که مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب هستند یا به عنوان بخشی از برنامه آزمایش معرفی شده اند.

نتایج پیوند بای پس عروق کرونر را بخوانید

برای اینکه بدانید چه مقدار آنتی بادی کرونا باید داشته باشید ، ابتدا نتایج آزمایش آنتی بادی کرونا را بخوانید ، آزمایش آنتی بادی IgG و IgM کرونا را تعیین کنید و در نهایت با استفاده از کلماتی که برای توصیف نتایجی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد ، وضعیت نهایی خود را بشناسید. آزمایشگاه های مختلف به آنها اجازه دهید متفاوت بدانند:

خوبه: بدن شما آنتی بادی IgG Covid 19 را تولید کرده است و ممکن است قبلاً به بیماری عروق کرونر مبتلا بوده باشید. سایر بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ممکن است در گذشته علائم نداشته باشند اما بدن آنها مواد شیمیایی تولید کرده است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا عفونت IgG مثبت در آینده بر کووید 19 تأثیر می گذارد یا خیر. لطفاً اقدامات احتیاطی عمومی مانند رابطه جنسی ، شستن دست ها و استفاده از وسایل حفاظتی شخصی مانند ماسک یا دستکش را در نظر داشته باشید.

بد: آزمایش آنتی بادی Qovid IgG 19 منفی بود. این بدان معناست که شما تحت تأثیر کووید 19 قرار نگرفته اید. لطفاً توجه داشته باشید که تولید سطوح مشاهده شده IgG پس از عفونت 14 تا 21 روز طول می کشد. اگر در 3 هفته گذشته علائم مشابه کووید 19 داشته اید و آزمایش شما مثبت نیست ، تکرار آزمایش 1 تا 2 هفته بعد ممکن است نتیجه مثبتی را نشان دهد.

گیجی (همان): نتایج آزمایش شما را نمی توان خوب یا بد توصیف کرد. شایع ترین علت نتایج نامشخص پاسخ ایمنی است. اگر نتیجه ای ناسازگار حاصل شود ، تکرار آزمایش ممکن است نتایج قابل اطمینان تری را به دنبال داشته باشد.

توجه داشته باشید که برای مطالعه نتایج پیوند بای پس عروق کرونر ، باید با این روش پیوند بای پس عروق کرونر نیز آشنا باشید که در برخی آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد:

1.4: نتیجه خوبی است و احتمال ابتلا به اولین کرونا زیاد است.

<1.4: این یک نتیجه منفی است. یک سوال رایج این است که ، برای مثال ، اگر نتیجه آزمایش 1.3 باشد ، آیا این بدان معناست که IgG کمتری تولید می شود و آزمایش می تواند مثبت باشد؟ پاسخ منفی است. حتی یک تفاوت کوچک به این معنی است که فرد مبتلا به کووید 19 است.

در موارد دیگر نتایج به شرح زیر گزارش می شود:

پاسخ: شما آنتی ویروس Covid IgG 19 ایجاد کرده اید و ممکن است بیماری عروق کرونر داشته باشید.

پاسخ ندادن: آزمایش آنتی بادی IgG Qovid 19 منفی بود. این بدان معناست که شما درگیر کووید 19 نیستید.

سم باید چه باشد؟

شاید این س isال مطرح شود که آنتی بادی کرونا باید چه باشد؟ به دلیل روشهای نمایش نتایج باکتریایی ، تعیین مقدار دقیق مواد شیمیایی امکان پذیر نیست. کارشناسان آزمایشگاه ، بر اساس دستورالعمل کیت ، بعداً وجود یا عدم وجود مواد شیمیایی را در برگه نتایج گزارش می دهند. بنابراین ، تعداد آنتی بادی های کرونا را نمی توان با تجزیه و تحلیل بافت تعیین کرد.

چه آزمایشهای دیگری برای تشخیص کووید 19 استفاده می شود؟

علاوه بر مطالعات بالینی ، از PCR و آنتی ژن برای تشخیص بیماری های خونی استفاده می شود.

آزمایش PCR

روش PCR کووید 19 با استفاده از روش آزمایشگاهی به نام واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) که مایع را از مخاط بینی یا بینی جمع آوری می کند ، ویژگی های باکتریایی را تشخیص می دهد. ارائه متقاضی به آزمایش PCR.

اگر نمونه در همان مورد آزمایش شود ، نتیجه در عرض چند دقیقه یا شش روز یا کمی بیشتر برای دریافت نمونه در صورت ارسال نمونه در دسترس خواهد بود. از خارج از آزمایشگاه یا مناطقی برای انجام آزمایش. خیلی دیر است اگر آزمایش PCR توسط متخصص انجام شود ، می تواند بسیار دقیق باشد ، اما در آزمایش اولیه در برخی موارد ممکن است خطایی رخ دهد و در موارد دیگر ممکن است منفی باشد.

آزمایش آنتی ژن

نمونه های آنتی ژن پروتئین های روی ویروس را شناسایی کرده و به تعیین وجود بیماری های قلبی کمک می کند.

منظور و ویژگی در مدل سازی پزشکی چیست؟

داده های اضافی نیز برای خواندن نتیجه خونریزی باکتریایی مورد نیاز است.

“حساسیت” به آزمایش آنتی بادی کرونا نشان دهنده توانایی این آزمایش برای شناسایی افراد مبتلا به SARS Co 2 است و به عنوان یک اقدام مثبت مثبت نامیده می شود. این یک آزمایش بسیار حساس است که تعداد افراد مصرف کننده دارو را تشخیص می دهد و تعداد کمی از افرادی که دارویی دارند که در این آزمایش تحت آزمایش قرار نگرفته اند (مثبت کاذب).

همچنین بخوانید: سوالات متداول کرونا و سوالات متداول

“نشان دادن” توانایی آزمایش عروق کرونر برای تشخیص دقیق افراد بدون واکسن SARS و به عنوان مقیاس منفی نامیده می شود. یک مطالعه بسیار خاص افرادی را که دارو ندارند مشخص می کند ، اما تعداد کمی از افرادی که دارو ندارند متوجه می شوند که دارو دارند (صداقت کاذب).

تهدیدهای مثبت و منفی در آزمایش مواد مخدر به چه معناست؟

“ارزش پیش بینی مثبت” این احتمال را نشان می دهد که افراد قادر خواهند بود با یا بدون دارو به طور م studyثر مطالعه کنند. کارآیی و عدم قطعیت معیارهای مهم برای مطالعه پیوند بای پس عروق کرونر با شیوع مورفولوژی SARS_co_2 در جمعیت در یک دوره زمانی مشخص می شود.

به عبارت ساده ، هزینه مقایسه ای احتمال آزمایش افراد برای آزمایش مثبت یا منفی در صورت آزمایش آنتی بادی کرونا را بررسی می کند.

هزینه پیوند بای پس عروق کرونر

اگر نیاز به انجام نمونه آنتی آنتی کرونا دارید ، خوب است بدانید که در زمان نگارش این مقاله ، در برخی از مراکز هزینه نمونه آنتی آنتی کرونا بین 150 تا 200 هزار تومان است. در بیمارستان های دولتی ، هزینه آزمایش عروق کرونر در صورت داشتن بیمه حدود 30 تا 40 هزار تومان و در صورت نداشتن بیمه حدود 90 هزار تومان است.

کلمات اخر

آزمایش خون به عنوان علت خونریزی یا آزمایش سرولوژی ، در فردی که قبلاً با کووید 19 تشخیص داده شده بود. در حال حاضر ، محققان نمی دانند که آیا داروهای ضد افسردگی وجود دارد یا خیر. این بدان معناست که محافظت شما در مورد کووید 19 است و این حفاظت چقدر است دوام خواهد آورد توصیه نمی شود پیوند بای پس عروق کرونر را انجام دهید زیرا حتی اگر واکسن شما م effectiveثر باشد ، آزمایش واکسن ممکن است ضعیف باشد و حتی یک آزمایش واکسن قوی نشانه ایمنی از تاج نیست.

منبع:

nih.gov

cdc.gov

mayoclinic.org

citymd.com

gavi.org

fda.gov

دیدگاهتان را بنویسید