آیا ایلان ماسک از اینشتین باهوش تر است؟


دیجیاتو نوشت: مدیر سابق اسپیس ایکس در مستندی درباره ایلان ماسک می گوید که او حتی از اینشتین هم باهوش تر است.

در مستند جدید بی‌بی‌سی، مدیر سابق استعدادیابی اسپیس ایکس ادعا می‌کند که ایلان ماسک از اینشتین باهوش‌تر است. او می گوید میراث ثروتمندترین فرد فعلی جهان ترکیبی از انیشتین، راکفلر و تسلا خواهد بود. مادر ایلان ماسک نیز مدعی شد که اگرچه همه پسر او را تحسین می کنند، اما هیچکس نمی خواهد به جای او باشد.

دالی سینگ که بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در اسپیس‌ایکس کار می‌کرد، در مستند جدید بی‌بی‌سی به نام نمایش الون ماسک درباره مدیر سابق خود صحبت کرد. این مستند به بررسی سفر ماسک برای تبدیل شدن به ثروتمندترین مرد جهان می پردازد و اولین قسمت آن هفته گذشته منتشر شد. اما خبرگزاری Business Insider دو قسمت زیر را پیشاپیش دیده و گزارشی در این زمینه منتشر کرده است.

سینگ در مورد ماسک در قسمت دوم می گوید: «او همه چیز را در مورد تسلا و انیشتین یاد گرفت. او هر آنچه را که می دانستند آموخت و سعی دارد این دانش را به سطح بالاتری برساند. فکر می‌کنم او نزدیک‌ترین فرد به این چهره‌ها در عصر حاضر است.»

سینگ ادعا می کند که وقتی میراث ماسک کامل شود، بدون شک او را ترکیبی از انیشتین، تسلا و راکفلر می شناسند. آلبرت انیشتین به خاطر نظریه نسبیت خود مشهور است که درک ما از فضا، زمان، گرانش و کیهان را تغییر داد. نیکولا تسلا به خاطر دستاوردهایش در زمینه تولید، حمل و نقل و کاربردهای برق مشهور است. جان دی راکفلر نیز یکی از ثروتمندترین افراد جهان بود که اقدامات بشردوستانه زیادی انجام داد.

هیچ کس واقعا نمی خواهد ایلان ماسک باشد

از سوی دیگر مادر ایلان ماسک نیز در این مستند حضور داشت و پسرش را یک نابغه توصیف کرد. او می‌گوید در حالی که همه پسرش را تحسین می‌کنند، هیچ‌کس واقعاً نمی‌خواهد ایلان باشد: «او توسط شرکت‌هایش بسیار منفور است. اینقدر با او بد رفتار نکنید.”

پدر ایلان ماسک نیز می گوید که پسرش در جوانی علاقه زیادی به مطالعه داشت، به ویژه درباره اسکندر مقدونی. او همچنین آخرین وصیت نامه ناپلئون را به زبان فرانسه در کتابخانه خود داشت.