آگورافوبیا چیست و چگونه درمان می شود؟


آگورافوبیا آگورافوبیا ترس از قرار گرفتن در موقعیتی است که فرار از آن دشوار است یا در صورت بروز مشکل بلافاصله در دسترس نیست.

علائم آگورافوبیا

بسیاری از مردم تصور می کنند که آگورافوبیا فقط ترس از فضاهای باز است ، در حالی که در واقع شرایط بسیار سخت تری است.

افراد مبتلا به آگورافوبیا ممکن است از موارد زیر بترسند:

سفر با وسایل نقلیه عمومی

از یک فروشگاه دیدن کنید

خانه را ترک کرد

معمولاً اگر فرد مبتلا به آگورافوبیا در شرایط سختی قرار داشته باشد نمونه هایی از علائم حمله پانیک ، مانند:

ضربان قلب را سریع پرداخت کنید

سریع نفس بکشید

احساس گرما و عرق کردن

احساس بیماری و خستگی

این افراد از موقعیت های استرس زا دوری می کنند و ممکن است تنها با دوستان و افراد نزدیک خانه را ترک کنند. آنها به جای رفتن به سوپرمارکت ، غذای کبابی سفارش می دهند. این نوع تغییر رفتار به اجتناب و اضطراب معروف است.

درمان آگورافوبیا

علت آگورافوبیا چیست؟

آگرافوبیا اغلب به عنوان اختلال اضطراب ایجاد می شود. این نوع بیماری یک رویداد آسیب زا است که شامل حملات وحشت و لحظات ترس بزرگ است. این مشکل می تواند با پیوند حملات تروریستی به مکانها یا موقعیتهایی که به طور اتفاقی از آنها اجتناب شده است ، ایجاد شود.

تعداد کمی از افراد مبتلا به آگورافوبیا سابقه حملات پانیک را ندارند. در این موارد ، ترس آنها ممکن است مربوط به مسائلی مانند ترس از جنایت ، تروریسم ، بیماری یا تراژدی باشد.

حوادثی مانند اندوه ، و همچنین انواع خاصی از ارث از والدین ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

شناخت آگورافوبیا

اگر فکر می کنید از آگورافوبیا رنج می برید ، با پزشک خود مشورت کنید. اگر آمادگی مراجعه حضوری به پزشک را ندارید ، می توانید یک مشاوره تلفنی تعیین کنید.

پزشک از شما می خواهد علائم خود را توضیح دهید ، اینکه هر چند وقت یکبار ظاهر می شوند و در چه شرایطی اغلب بروز می کنند. مهم است که به پزشک خود بگویید چه احساسی دارید و چگونه علائم شما بر شما تأثیر می گذارد

پزشک ممکن است سوالات زیر را از شما بپرسد:

آیا می دانید ترک خانه چقدر سخت است؟

آیا مکانها یا موقعیتهای خاصی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید؟

آیا تکنیک های اجتنابی برای کمک به شما در کنار آمدن با علائم خود ، مانند انتظار از دیگران برای خرید دارید؟

گاهی اوقات صحبت در مورد احساسات ، احساسات و زندگی شخصی شما دشوار است ، اما سعی کنید احساس نگرانی یا خجالت را برطرف کنید.

پزشک باید نسبت به علائم احتمالی هشدار دهد تا تشخیص دقیق انجام شود و مناسب ترین درمان را توصیه کند.

شناخت آگورافوبیا

درمان آگورافوبیا

تغییر عادات شما از جمله ورزش منظم ، تغذیه سالم و پرهیز از الکل ، کافئین و نوشیدنی هایی مانند چای ، قهوه و نوشابه می تواند به درمان این مشکل کمک کند.

روشهای خودیاری این می تواند در طول حمله ترس که شامل نشستن در جایی که هستید ، تمرکز بر چیزی که تهدید کننده یا قابل مشاهده نیست ، و تنفس آرام و عمیق کمک کند.

اگر آگرافوبیا به این درمان ها پاسخ نمی دهد ، به روانپزشک مراجعه کنید. همچنین می توانید بدون مشورت با پزشک خود مستقیماً به درمان های پزشکی از جمله درمان شناختی رفتاری (CBT) ارجاع داده شوید.

در صورتی که کمک به خود و تغییر شیوه زندگی در کنترل علائم شما م effectiveثر نباشد ، ممکن است داروها توصیه شوند. دوره انتخابی مهارکننده های بازجذب سروتونین (SSRIs) اغلب برای بیمار تجویز می شود ، همچنین برای درمان اضطراب و افسردگی استفاده می شود.

در موارد شدید آگورافوبیا ، می توان از این دارو در ترکیب با سایر درمانها مانند CBT و آرامش درمانی استفاده کرد.

زندگی آینده بیمار مبتلا به آگورافوبیا در آینده

حدود یک سوم از افراد مبتلا به آگورافوبیا در نهایت به طور کامل بهبود می یابند و بدون علائم باقی می مانند. حدود نیمی از آنها ممکن است علائم بهتری داشته باشند ، اما مواردی وجود دارد که علائم دردناک تر هستند – به عنوان مثال ، اگر احساس اضطراب می کنند ، علائم آنها بدتر می شود.

با وجود درمان ، از هر 5 فرد مبتلا به آگورافوبیا 1 نفر هنوز از بیماری خود رنج می برند و مشکلات آنها همچنان ادامه دارد.

مشکلات آگورافوبیا

آگورافوبیا چیست؟

در انگلستان از هر 100 نفر 2 نفر از اضطراب رنج می برند. تصور می شود که حدود یک سوم از این افراد دچار آگورافوبیا می شوند. آگورافوبیا در زنان دو برابر مردان شایع است. معمولاً بین 18 تا 35 سالگی شروع می شود.

اولین مرکز بهداشت با داشتن مجوز معتبر از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت از منزل و پرستاری ، آماده ایم تا با تجربه و کادر پرسنلی شبانه روزی به شهروندان عزیز خدمت کنیم.

پرسنل مجرب این مرکز در زمینه پرستاران بزرگسال ، پزشکان پرستار و پرستاران اطفال همیشه با مرور آخرین سطوح خدمات مراقبتی و خدمات پرستاری خدمات ارائه کرده و راحت و دوستانه شده اند.ایمنی عزیز شما در اولویت قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مصاحبه رایگان انجام دهید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً این مقاله را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید