آکسیوس: اتحاد رو به رشد روسیه، چین و ایران اهداف آمریکا را تضعیف می کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «آکسیوس» در تحلیلی نوشت: چین، روسیه و ایران، بزرگترین دشمنان آمریکا، به طور فزاینده ای با «راه هایی که می تواند اهداف آمریکا را تضعیف کند» کنار هم قرار می گیرند.

در ادامه این گزارش با اشاره به رزمایش چین و روسیه آمده است که «نیروهای روسیه و چین رزمایش گسترده نظامی را از روز پنجشنبه در خاور دور روسیه آغاز کردند» و سپس گفته شد که روسیه اولین رزمایش خود را دریافت کرده است. ارسال پهپاد از ایران برای استفاده در میدان نبرد در اوکراین.

بر اساس این گزارش، اینها آخرین نمونه از یافتن نقاط مشترک دشمنان ژئوپلیتیکی آمریکاست. به گزارش آکسیوس، یک دیپلمات چینی که به روابط کشورش با کشورهایی مانند ایران و روسیه اشاره کرد، گفت: طبیعی است که کشورهایی که با تحریم و فشار آمریکا مواجه هستند به هم نزدیک شوند.

بر اساس این گزارش، روابط این سه کشور نه تنها با پیوندهای عمیق و ارزش های مشترک، بلکه با منافع ویژه و تمایل مشترک برای به چالش کشیدن واشنگتن تعریف می شود.

الکساندر گابویف در مورد تمرین مشترک روسیه و چین گفت: تصمیم مسکو برای ادامه رزمایش جنگ وستوک با چین در این هفته این است که این پیام را ارسال کند که روسیه همچنان می‌تواند روی چندین صفحه شطرنج بازی کند، حتی اگر تعداد زیادی از نیروهای وی در آنجا حضور داشته باشند. اوکراین.

وی افزود: چین این پیام را می دهد که با وجود جنگ و فشار غرب، عنصر نظامی روابط چین و روسیه در حال تقویت است. بر اساس این گزارش، این امر در مورد تجارت بین دو کشور نیز صدق می کند که ارزش آن در سال جاری حدود ۳۰ درصد افزایش یافته و به کاهش ضربه تحریم های غرب کمک کرده است.

به گفته این رسانه آمریکایی، این تحریم ها روسیه را بیش از پیش به چین به عنوان مشتری انرژی و به عنوان منبع کالا به ویژه محصولات با فناوری پیشرفته تبدیل می کند. گابائف گفت که بیشتر این تجارت از دلار آمریکا جلوگیری می کند.

بر اساس این تحلیل، مسکو همچنان منبع ارزشمند نفت و گاز و فناوری تسلیحاتی با تخفیف برای پکن در میان خشم آمریکاست.

علاوه بر این، اکسیوس درخواست جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید را در مورد ورود اولین محموله پهپادهای ایرانی به دست روسیه اضافه کرد، حمله به اوکراین هزینه بیشتری دارد و همچنین برای متقاعد کردن ایران برای بازگشت هزینه دارد. به توافقنامه ۲۰۱۵ برای تضعیف آن.

به گفته یک مقام غربی، «در حالی که روسیه و ایران در گذشته در زمینه‌های مختلف همکاری داشته‌اند، اختلاف نظرهایی نیز داشته‌اند. اکنون روابط آنها جنبه استراتژیک تری پیدا می کند زیرا روسیه بیش از گذشته به ایران نیاز دارد.

بر اساس این گزارش، همزمان خرید نفت چین از ایران به حفظ اقتصاد ایران و کاهش اهرم فشار آمریکا بر تهران کمک می کند. دو کشور در ماه ژانویه اعلام کردند که وارد مرحله اجرای توافقنامه همکاری اقتصادی و امنیتی ۲۵ ساله می شوند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید