آموزش ۵۰۰ کارورز در زلزله ایلام


علی محمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ایلام از اجرای چهارمین مانور کشوری – خانه های هلال به مناسبت روز جهانی خبر داد. برای کاهش اثرات بلایای طبیعی در ۱۵ خانه هلال استان گفت: مقدماتی و آمادگی در برابر خطرات به طور مستمر در خانه های حلال ادامه دارد.

وی افزود: آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع، انتقال فرهنگ ایمنی، آشنایی با نحوه پناه گیری و خروج ایمن در هنگام زلزله و انجام واکنش های مناسب همراه با حفظ آرامش و سرعت عمل از جمله موارد مهم بود. اهداف این تمرین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: این رزمایش کشوری شامل تمرین پناه گیری و خروج ایمن همزمان در خانه های حلال منتخب استان برگزار شد.

علی محمدی بیان کرد: افزایش تاب آوری و ارتقای سطح دانش و مهارت اعضای هلال به منظور جلوگیری و کاهش خسارات ناشی از زلزله از اهداف این رزمایش است.

وی با اشاره به اینکه ایران در منطقه زلزله خیز جهان قرار دارد و ارتقای آمادگی عمومی برای مقابله با اثرات زلزله از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: بیش از ۵۰۰ نفر در ۱۵ خانه حلال استان آموزش های لازم را دریافت کردند. زلزله رخ می دهد

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید