آموزش و پرورش ظرفیت برگزاری آزمون در شرایط امنیتی کامل را ندارد – خبرگزاری مهر ایران و جهانیک معلم ریاضی کنکور و فعال آموزشی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: حذف سنجش دروس عمومی از کنکور سراسری به معنای حذف دروس کشور برای فرهنگ سازی و کاهش اهمیت آنهاست. وی گفت: در ایالات متحده آمریکا همواره دو درس اصلی آموزش و پرورش محسوب می شود، ادبیات و ریاضی. با کمک ادبیات می توان به درک علمی از اینترنت، کتاب ها، کلاس ها، اساتید و محصولات دیجیتالی دست یافت و با کمک ریاضیات، تفکر منطقی را در آنها به کار برد.

سلامیان در پاسخ به مصوبه پیشنهادی مبنی بر حذف سنجش دروس عمومی از کنکور سراسری و اعمال تاثیر ۶۰ درصدی معدل و ۴۰ درصدی کنکور در پذیرش داوطلبان گفت: پس از تغییر رشته رئیس سازمان سنجش در پایان دولت دوازدهم، شورای عالی انقلاب فرهنگی برخلاف وظایف رایج، تغییر نظام سنجش و آموزش را تصویب کرد. بر این اساس (تغییر نظام سنجش و آموزش) در کنکور سراسری باید دروس عمومی حذف شود و تاثیر معدل ۶۰ درصد و تاثیر کنکور ۴۰ درصد باشد.

درآمد پایین مانع از جذب نخبگان در سیستم آموزشی شده است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: به عنوان معلمی که به عنوان معلم متولد شده و بیش از ربع قرن کار حرفه ای آموزش و پرورش را در زمینه ریاضیات و خارج از نظام آموزشی رسمی انجام داده ام، معتقدم که استفاده نکردن از نخبگان در نظام آموزشی یکی از نقاط ضعف نظام است. آموزش و پرورش کشور و نخبگان، علاقمندان، مستعدان و مایل به خدمت به نظام آموزشی کشور به دلیل درآمد کم حاضر به خدمت در بدنه اصلی آموزش و پرورش نیستند. این در شرایطی است که در سیستم‌های آموزشی موفق دنیا سیستم پاداش و شهریه بالایی وجود دارد. من به‌عنوان فردی که مدت‌هاست به دانش‌آموزان زیادی آموزش داده‌ام، از ضعف‌های واقعی نظام آموزشی ایران آگاه هستم.

آموزش و پرورش ظرفیت برگزاری امتحانات در شرایط ایمنی کامل را ندارد

این فعال آموزشی با بیان اینکه بر اساس این مصوبه سنجش و ارزشیابی یادگیری دانش آموزان در دروس عمومی به مدارس واگذار می شود، تصریح کرد: نقد این موضوع این است که آزمون های مدارس حتی امتحانات پایان ترم. ، هیچ گاه با ایمنی کامل انجام نمی شود در ایام امتحانات، دانش آموزان از نشریات ویژه کتاب تهیه می کنند و نمونه سوالات را می گیرند و در شب امتحان روی آن کار می کنند. البته در سال های اخیر سوالاتی در گروه های تلگرامی و فضای مجازی پیش از آزمون منتشر شده است. امتحان در مناطق روستایی و شهرهای کوچک که ورود به رشته پزشکی افتخار محسوب می شود به سادگی تقلب می شود و پاسخ سوالات به دانشجویان داده می شود که این موارد گواه این درخواست است.

سلامیان با تاکید مجدد بر اینکه آموزش و پرورش بستر مناسبی برای برگزاری امتحانات نهایی یکسان در امنیت کامل ندارد، ادامه داد: در کنکور سراسری امسال که یک آزمون سراسری چند ساعته است به گفته رئیس سنجش. سازمان، کشف ۴۸۰ متقلب، کشف ۱۲ شبکه تخلف در آزمون ۱۴۰۱ و تقلب تعدادی از داوطلبان با ابزارهایی مانند خودکار و پاک کن اسلات سیم کارت و هدفون نامرئی از سوالات عکس گرفته و فرستاده بود. خوب کمی کلید تعویض کننده همچنین در یک کانال تلگرامی با ۱۲۰۰ ممبر با اخذ ۵۰۰ میلیون تومان کلید را در اختیار متقاضیان قرار دادند.

وی ادامه داد: طبق آنچه در رسانه های داخلی منتشر شد، از روز اول کنکور ۱۴۰۱ یعنی رقابت داوطلبان گروه آزمایشی هنر، سوالاتی در کانال های تلگرامی و حتی رئیس سازمان سنجش به طور ضمنی اعتراف کرد که کنترل ها در زمان آزمون ضعیف تر بوده است. قبول کرد و گفت ساعت ۱۲:۳۰ عکسی از یک صفحه دفتر منتشر شد.

این معلم ریاضی کنکور گفت: خب بر اساس اطلاعاتی که در رسانه های داخلی در روزهای بعد به خصوص روز آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی منتشر شد، انتشار سوالات در گروه های تلگرامی گسترده تر شده است. انتشار سوالات گروه ریاضی ساعت ۹ صبح و سوالات گروه آزمایشی تصادف ۱۰ صبح جدی ترین محورهای کنکور ۱۴۰۱ بود.

سلامیان خاطرنشان کرد: همه این اتفاقات در شرایطی رخ داد که سازمان سنجش مدت ها قبل از برگزاری آزمون ورودی سال ۱۴۰۱ اعلام کرد اینترنت در حوزه های آزمایشی قطع شده است و شرکت ها بر اساس دانش دستگاهی برای تشخیص هرگونه دستگاه الکترونیکی در آزمون ارائه کرده اند. مناطق. .

وی افزود: به گفته سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران، فروشندگان سوالات کنکور دستگیر و با توجه به کنکور برگزار شده در -۱۴۰۱ و رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس راهور دستگیر شدند. دختر استان و شهرستان پاکدشت فردی که اقدام به فروش سوالات آزمون سراسری با مدارک جعلی در شبکه اجتماعی می کرد شناسایی شد. با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که این فرد شماره کارت را برای فروش سوالات به خریداران ارائه می دهد که در جریان پرس و جوها صاحب کارت شناسایی و دستگیر شد.

این فعال آموزشی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه عوارض فراوان کنکور امسال از جمله تقلب حتی مورد استفاده رسانه های خارجی نیز قرار گرفت، تصریح کرد: این آزمون سراسری نباید به این شکل برگزار شود. مورد بهره برداری رسانه های خارجی قرار گرفت، اما متاسفانه کنکور امسال این اتفاق افتاد و حجم پوشش رسانه های خارجی از اخبار تقلب و کوتاهی اجرای آزمون درآمد ملی بخش بزرگی از پروژه است. ناامیدی او باعث شد جوانان در ایران زندگی کنند.

برگزاری آزمون الکترونیکی کمکی به کاهش موارد تقلب نمی کند

سلامیان که معتقد است الکترونیکی بودن کنکور کمکی به کاهش موارد تقلب نمی کند، تصریح کرد: در دنیای امروز که امن ترین سایت ها به راحتی هک می شوند، چگونه می توان آزمون ورودی الکترونیک را در امنیت کامل نگه داشت؟ و کشور هیچ مدلی برای اجرای این روش آزمایشی ندارد.

وی با انتقاد از مصاحبه های مکرر پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، ادامه آن را عاملی برای تشویش اذهان عمومی و ایجاد استرس دانست و گفت: این در حالی است که طبق سیاست نظام یک. m’g[andux i;ibu ru[hom u ja;ixxu b’tali mod li l-a[bar di]آزمون امسال به گونه ای انجام شد که حتی اخبار رسانه های خارجی هم باعث شرمساری شد[ansitrag[amletl-aħbarijiettal-mediabarranijaukka;unal-imbarazzament

این معلم ریاضی کنکور همچنین اضافه کرد: در کشورهایی که برای ایران الگو هستند آزمون سوابق تحصیلی SAT با قیمت ۲۰۰۰ دلار خرید و فروش می شود که در این صورت اشراف در شهرهای کوچک وارد دانشگاه می شوند که این برخلاف استقرار اجتماعی است. عدالت

عدم تصویب تغییر در نظام سنجش و آموزش منجر به لغو آن می شود.

وی با اعتقاد به اینکه این مصوبه (که باعث تغییر نظام سنجش و آموزش می شود) مبنای مناسبی برای اجرای آن ندارد و حتی پس از اعلام نقاط ضعف رئیس جمهور منجر به لغو آن می شود، تصریح کرد: در صورتی که سازمان سنجش با ۴۰ سال سن تاریخ نمی تواند یک آزمون چند ساعته را با ایمنی کامل انجام دهد، چگونه می توان انتظار داشت که آموزش و پرورش بدون زیرساخت های لازم و مناسب بتواند یک آزمون استاندارد را برای دروس عمومی در سراسر کشور انجام دهد؟

گفت: برای کسانی که رشته خود را از ریاضی به تجربی تغییر می دهند باید در آزمون بازیابی معدل شرکت کنند. این آزمون ۶ بار در سال انجام می شود و هر آزمون نهایی ۲۰ روز به طول می انجامد. روز ۱۲۰. برای ایجاد ایمنی کامل برای روز ۱۲۰؟

این معلم ریاضی آزمون مجدد از حذف سنجش دروس عمومی از کنکور سراسری انتقاد کرد و افزود: جراح سال ها درس می خواند و پس از اخذ مدرک اگر به زبان انگلیسی، آمار و روش تحقیق مسلط نیست چگونه می تواند. نظر در مجامع بین المللی و مطرح شود؟ اگر بنا به گفته رهبر معظم انقلاب و سند چشم انداز، ایران الگوی منطقه باشد، بدون توجه به زبان های خارجی چگونه این اتفاق می افتد؟ تجربه نشان داده است که اگر سنجش و ارزشیابی درس آموزی از کنکور سراسری حذف شود، دانش آموز حتی حاضر به شرکت در آن کلاس مانند تاریخ نخواهد شد. یا رشته زمین شناسی که برای رشته داروسازی در کنکور سراسری فقط ضریب ۱ دارد. البته ممکن است دوستان در آموزش به دروسی مانند مهارت های زندگی توجه کنند که به دلیل کمبود سوال در کنکور سراسری در طول سال به این درس اهمیت نمی دهند.آکادمیک.

سلامیان خاطرنشان کرد: معتقدم با حذف دروس عمومی مانند ادبیات، عربی، زبان انگلیسی و … دروس فرهنگ ساز حذف می شود و به عنوان معلم ریاضی مخالف حذف این دروس هستم زیرا مباحث عمومی به دانش آموز کمک می کند تا در درک، درک و ادراک صحیح.

من باید بگویم بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در آزمون سال های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ تنها در سوابق تحصیلی ۱۲ ساله و در آزمون ۱۴۰۴ یازده ساله و در سال ۱۴۰۵ تأثیر قطعی خواهد داشت. در آزمون، سوابق تحصیلی ۱۰ ساله افزایش می یابد.

همچنین با مصوبه جدید اثر قطعی سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۲ فقط ۴۰ درصد و در سال ۱۴۰۳ به ۵۰ درصد اثر قطعی و در سال ۱۴۰۵ به ۶۰ درصد اثر قطعی می رسد.