آموزش و پرورش باید راهبردی‌ترین وزارتخانه کشور باشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر تصحیح نگاه به حوزه آموزش و پرورش، گفت: اگر زاویه دید خود را به این حوزه اصلاح کنیم، آموزش و پرورش باید راهبردی‌ترین وزارتخانه کشور باشد که البته هنوز با این نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی با بیان اینکه نگاه ابزاری به آموزش و پرورش در مواجهات سیاسی، یک خطای راهبردی است، افزود: امیدواریم با همت همگانی بویژه در این دولت، آموزش و پرورش بتواند به رسالت‌های اصلی خود بپردازد.

حاج‌علی‌اکبری همچنین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان را دارای نقش کلیدی در حوزه آموزش و پرورش دانست و گفت: این اتحادیه می‌تواند فارغ از پیچ‌وخم بروکراسی اداری در حوزه آموزش و پرورش، مستقیماً به سراغ مسائل اصلی که همان تربیت دینی و انقلابی فرزندان جامعه است برود و استعدادهای تأثیرگذار را شناسایی کند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با قدردانی از حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی از فعالیت‌های این اتحادیه، از اعضای اتحادیه در استان خواست تا این فرصت را برای ریشه‌دار کردن حرکت‌های انقلابی در سیستم آموزش و پرورش قدر بدانند.