آمریکا از دزدی و قاچاق نفت و غلات سوریه خودداری کند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آمریکایی نظامی اخبار، دولت بشار اسد در سوریه بار دیگر خواستار خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شده است.

دوره حکومت سوریه میزبان او با حضور آمریکا مخالف است اما این درخواست جدید چند روز پس از حمله موشکی به پایگاه آمریکایی ها در این کشور می رسد.

در همین راستا وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: طرف آمریکایی باید فورا و بدون قید و شرط نیروهای نظامی خود را که به صورت غیرقانونی در سوریه حضور دارند خارج کند و از سرقت و قاچاق نفت و غلات سوریه خودداری کند. و از جدایی طلبان مسلح و سایر گروه های تروریستی مسلح در پایگاه نظامی غیرقانونی ایالات متحده محافظت کند التنف حضور دارند، بس کن.”

وزارت امور خارجه سوریه همچنین اعلام کرد که آمریکا باید بدون قید و شرط به اقدامات قهری یکجانبه کاخ سفید علیه مردم سوریه پایان دهد.

نیروهای آمریکایی و متحدانش در سپتامبر ۲۰۱۴ به عنوان بخشی از ائتلاف ضد تروریستی تحت عنوان مبارزه با داعش وارد سوریه شدند، اما با وجود شکست داعش، نیروهای آمریکایی چندین سال است که سوریه را ترک نکرده‌اند. آن ها هستند. این در حالی است که آمریکا نیروهای خود را بدون دعوت و درخواست دولت دمشق به سوریه اعزام کرده و از این رو دولت سوریه این حضور را تهاجمی و تهاجمی می داند. نامشروع او میداند.

منابع آمریکایی اعلام کردند آن ها هستند در حال حاضر حدود ۹۰۰ سرباز آمریکایی همچنان در سوریه هستند. این نیروها عمدتاً بین محله ها التنف آنها در جنوب سوریه و پایگاه های نزدیک به میادین نفتی در شرق این کشور تقسیم شده اند.