آذربایجان شرقی با ۴ میلیون نفر جمعیت دارای ۶.۲ میلیون تلفن همراه/اینترنت در ۱۶۲۶ روستای استان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد فرزاد ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ۴۵۰ پروژه ارتباطی، مخابراتی و فناوری در شهرها و نقاط مختلف آذربایجان شرقی اظهار داشت: از جمعیت ۴ میلیون نفری آذربایجان شرقی، یک میلیون و ۵۸۷ هزار پروژه. ۴۴۹ نفر دارای تلفن ثابت هستند که بیش از ۴۰ درصد جمعیت استان را شامل می شود که در رتبه های بین ۵ تا ۶ کشور قرار دارد.

وی تعداد مشترکان تلفن همراه آذربایجان شرقی را ۶ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۷۴۴ مشترک اعلام کرد که ۱۶۲ درصد از جمعیت استان را شامل می شود.

فرزاد با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و ۹۵۹ روستای بالای ۲۰ مسکن در آذربایجان شرقی که ۹۶ درصد از کل روستاهای استان را شامل می شود دارای تلفن ثابت هستند، ادامه داد: تعداد روستاهایی که امکان استفاده از تلفن همراه در آنها وجود دارد هزار و ۵۸۶ روستا است. روستایی است که ۷۸ درصد کل روستاهای آذربایجان شرقی را تشکیل می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال ۱۴۰۲ هیچ روستای بیش از ۲۰ مسکن در آذربایجان شرقی که شامل ۲۰۰۰ و ۲۰ روستا می شود بدون اینترنت باقی نماند.

فرزاد تعداد روستاهای اینترنتی آذربایجان شرقی را یک هزار و ۶۲۶ روستا اعلام کرد که ۸۰ درصد کل روستاهای بالای ۲۰ خانه را تشکیل می دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی میانگین رشد یک ساله پوشش اینترنت روستایی استان را بیش از ۶ درصد اعلام کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در آینده نسبت به برقراری اینترنت در ۳۷۶ روستا اقدام خواهیم کرد. سال

به گزارش فارس، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت ۴۵۰ پروژه ارتباطی، مخابراتی و فناوری در شهرها و نقاط مختلف آذربایجان شرقی افتتاح و آغاز به کار کرد.

برای بهره برداری از این تعداد طرح، حدود ۱۱۳ میلیارد تومان توسط اپراتورهای مختلف تلفن همراه و ثابت سرمایه گذاری شده است که شامل ایجاد پوشش مکالمه و اینترنت، توسعه سامانه انتقال و نصب کافو و سوئیچ، ایجاد پوشش اینترنت همراه و ارائه تسهیلات توسط پست بانک.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید